contact button

Konfiguracja systemu

 1. Z menu Start wybieramy Panel Sterowania. W nowym oknie Panelu Sterowania otwieramy Połączenia sieciowe.

 2. Następnie wybieramy funkcję Utwórz nowe połączenie.

 3. W Kreatorze nowego połączenia wykonujemy klikamy przycisk Dalej.

 4. Wybieramy opcję Połącz z Internetem i klikamy Dalej.

 5. Wybieramy opcję Konfiguruj moje połączenie ręcznie i klikamy Dalej.

 6. Wybieramy opcję Połącz używając połączenia szerokopasmowego i klikamy Dalej.

 7. W polu opisowym wpisujemy Nette i klikamy Dalej.

 8. Następnie wpisujemy otrzymane login i hasło (znajdują się na drugiej stronie umowy) oraz zaznaczamy opcje: Użyj nazwy konta i tego hasła, kiedy z Internetem łączy się dowolny użytkownik tego komputera oraz Uczyń to połączenie domyślnym połączeniem Internetowym, klikamy Dalej.

 9. Akceptujemy konfigurację klikając na przycisk Zakończ.

Inicjowanie połączenia

Zakończenie konfigurowania połączenia lub uruchomienie połączenia z pulpitu czy oknaPołączenia sieciowe spowoduje wyświetlenie okienka połączenia. Zaznaczamy opcje Zapisz tę nazwę użytkownika i hasło dla następujących użytkowników. Jeśli zaznaczymy Tylko ja, to wówczas tylko ten użytkownik komputera który jest w tym momencie zalogowany w Windows XP będzie miał dostęp do Internetu. Jeśli zaznaczymy Dowolny użytkownik tego komputera, wówczas każdy kto uruchomi Windows XP będzie miał dostęp do Internetu. Jeśli nie jesteś pewien co wybrać, zaznacz Dowolny użytkownik tego komputera.

W razie problemów

 1. Często w rozwiązaniu problemów z połączeniem PPPoE pomaga wyłączenie protokołów IPv4 oraz IPv6 na podstawowej karcie sieciowej. W tym celu, z menu Start wybieramy Panel Sterowania -> Połączenia sieciowe. Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonie Połączenie lokalne wybieramy Właściwości.

 2. Następnie w zakładce Ogólne odznaczamy „Protokół internetowy (TCP/IP)”potwierdzamy

  przyciskiem OK.